Nuėmimas / pastatymas: +370-691-98711

Remontas: +370-691-98722

Automobilio generatoriaus profilaktika - tai būtini veiksmai, kurie padės automobilio savininkui išvengti netikėto transporto priemonės energijos tiekimo praradimo. Nemokama generatoriaus profilaktika - tai nesudėtingas procesas.

Patarimai pradedantiesiems automobilių savininkams dėl generatoriaus profilaktikos:

Pirmiausia, reikia nuimti generatoriaus diržą ir pabandyti pajudinti šėtiklį. Šie veiksmai padės nustatyti, ar generatoriaus guoliuose nėra jokio laisvo judesio.

Toliau reikia šiek tiek stipriau pasukti tą patį šėtiklį ir paklausyti, ar guoliai darbo metu nesukelia triukšmo (cypimo). Jei guoliai sukelia bet kokį neįprastą garsą, tuomet juos verta tikrinti dėl nusidėvėjimo.

Toliau išimamas rele-lyginamasis su šepetėlių laikikliu. Šiame etape patikrinamas šepetėlių aukštis ir judrumas, taip pat jų nusidėvėjimo laipsnis.

Tuo pačiu etape, kai rele-lyginamasis su šepetėlėmis pašalintas, galima patikrinti ir generatoriaus ritės būklę. Jei reikia, tada valykite kontakto ritės kontaktus. Ritės būklė patikrinama naudojant specialų prietaisą - ohmometrą. Prietaiso žvakutės prisideda prie kontaktinių žiedų ir po to prietaiso parodymai yra pašalinami. Pasipriešinimo rodikliai turėtų kisti tarp 5 ir 10 Ohmų. Tada turėsite prijungti vieną ohmometro elektrodą prie generatoriaus žiedo, o kitą - prie automobilio starterio. Rezultate prietaiso ekrane turėtų būti labai didelis pasipriešinimas. Jei ekrane nėra begalinio pasipriešinimo, tai reiškia, kad generatoriaus ritė kažkur yra sutrikusi ir uždaroma.

Toliau turėtumėte savo pirštu paeiti per kolektorius. Taip galite nustatyti nusidėvėjimo dažnį ir dydį. Jei piršte liko purvo pėdsakai, tuomet šiuo atveju į šią vietą galite pridėti skudurą, sumočytą benzinu (skudurą turi būti be plaukų), o tada keletą kartų vėl pasukti šėtiklį.

Jei norite patikėti profilaktiką profesionalams, visada galite kreiptis į mūsų specialistą pagal šį numerį: ☎️ +370-691-98722.


Mūsų darbai